Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośniczki do Pioneer DEH-2000MP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośniczki do Pioneer DEH-2000MP

    Na prośbę neck99 kilka zdjęć grilla (milotec):

  • #2
    Głośniczki do Pioneer DEH-2000MP

    Witam,
    poszukuję fachowej pomocy w odpowiednim doborze głośników do radia Pioneer DEH-2000MP którego maksymalna moc wyjściowa MOSFET 50W x 4. Chciałem zamontować 4 głośniczki dwa z przodu dwa z tyłu lecz bez dodatkowego wzmacniacza. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w podobnym montażu proszę o poradę

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      kabza, temat tyle razu poruszany że ojoj
      Pytanie pierwsze i podstawowe: masz wytłumione drzwi?
      Jeżeli nie to wsadź praktycznie cokolwiek i nie licz że będzie dużo lepiej niż teraz (i jak nie wiesz dlaczego to polecam lekturę np Forum - Octavia Club Polska lub wielu innych podobnych wątków).
      Jak masz wygłuszone to np μ-DIMENSION EL-6 Comp - PODOBNO już bez wzmacniacza ładnie grają - tylko jeszcze nie miałem okazji posłuchać
      A to 50W o którym piszesz (koledzy pewnie potwierdzą) to podziel przez 2 i odejmij 1/3 z tego co Ci pozostało to będziesz miał pi razy drzwi rzeczywistą moc radia :szeroki_usmiech
      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez iksik2
        A to 50W o którym piszesz (koledzy pewnie potwierdzą) to podziel przez 2 i odejmij 1/3 z tego co Ci pozostało to będziesz miał pi razy drzwi rzeczywistą moc radia :szeroki_usmiech
        hehe daje jakieś 24-27W w zależności ile V na aku
        :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

        Komentarz


        • #5
          aha, oki - to zamiast 1/3 trzeba odjąć 1/30 Możliwe że w moje obliczenia wkradł się błąd - kawa mi się dopiero parzy
          o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

          Komentarz


          • #6
            prosty wzór P=U*I :lol:
            :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

            Komentarz


            • #7
              Zrobienie drzwi to podstawa (juz poczujesz roznice). Panele mdf, wygluszenie, poprawnie sztywno zamocowane glosniki srednioniskotonowe.

              u mnie wyglada to tak :

              Forum - Octavia Club Polska

              no i reszta tak:

              Forum - Octavia Club Polska

              nie jest to full mega ekstra hiper proffesional ale mnie zadowala wazne ze sztywno no i nie jest to wyrocznia tylko jedna z propozycji jak mozna zrobic drzwi mozesz rowniez zajrzec do tematow Adamu i Nexusa

              jak juz zrobisz drzwi to mysle,ze najlepszym rozwiazaniem bedzie podjechanie do firmy, ktora zajmuje sie wlasnie car audio i dogadanie sie z wlascicielem w celu odsluchow glosniczkow wkrecajac je w Twoje drzwi tak najlepiej stwierdzisz co ci sie podoba. Jak nie wypali z wlascicielem pozostaja Ci szafy i przesluchanie kilku propozycji i wybranie sposrod nich
              ja pod samo radio mam dla Ciebie 2 propozycje mysle ze Helixy Dark Blue albo wlasnie EL 6 Comp
              ale pamietaj po przygotowaniu drzwi bez tego nawet najlepsze glosniki "nie zagraja"

              pozdro
              Radio: C90r+XDP210EQ
              Kable:Opt,Skyline,50 mm
              Wzm:XES M1+FP 1.800
              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

              Komentarz


              • #8
                Wiem ze wygłuszenie to podstawa aby uzyskać jakiś efekt i mam zamiar to zrobić lecz nie wiem jakie głośniczki wstawić aby to jakoś przyzwoicie grało myślałem nad hertz ale bez wzmaka to niema sensu

                Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  po przygotowaniu drzwi tak jak wyzej
                  hertza odpusc mialem go i woofery byly ok ale gora straszna chociaz nie wiem jak z nowa linia esk bo z tego co widze to troszke sie zmienilo wlasnie z tweeterami ale automatycznie sa tez drozsze niz poprzednie esk no ale bez wzmaka to one niewiele pokaza
                  moze cos z Ground Zero ? Nexus bardzo polecal i jest kilka osob na forum ktore je maja (nawet znajda sie takie ktore maja pod samym radiem)
                  poszukaj troszke w archiwum dzialu Car Audio na pewno cos wyszukasz

                  no i na koniec jaki budzet ? bo to tez wazne no i czy planujesz kiedys rozbudowe systemu o np wzmacniacz bo to tez wazne
                  Radio: C90r+XDP210EQ
                  Kable:Opt,Skyline,50 mm
                  Wzm:XES M1+FP 1.800
                  Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                  Komentarz


                  • #10
                    kiedyś może zamontuję wzmacniacz ale jak już będę miał odpowiednie pieniądze na zabudowę bagażnika. A na dzień dzisiejszy planuję wydać tak do 200 zł na same głośniki więc poszaleć nie mogę no ale na głośniki do samego radio powinno wystarczyć

                    Pozdro

                    Komentarz


                    • #11
                      kabza, tak z ciekawości - 200pln na komplet przód tył czy na sam przód?
                      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                      Komentarz


                      • #12
                        na sam przód

                        Komentarz


                        • #13
                          kabza,

                          to taki program minimum dla Ciebie
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Raczej jedyny możliwy program..

                            Nooo ale od czegoś trzeba zacząć
                            o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                            Komentarz


                            • #15
                              A macie jakąś opinie o głośnikach Blaupunkt, bo radia robią niezłe ale o głośnikach nic mi nie wiadomo

                              Komentarz


                              • #16
                                ani to ani to
                                bierz helixy bedzie oka
                                Radio: C90r+XDP210EQ
                                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                Wzm:XES M1+FP 1.800
                                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X